O nás

Zdravíme všechny příznivce irských tanců!Jak to vlastně všechno začalo.....
    Skupina Artuš vznikla v roce 2003. Ze začátku se jednalo píše o úlet, dostalo se nám totiž do rukou DVD Lord of the Dance. Byly jsme z toho opravdu „na větvi".
    To musíme umět! Tahle vyřknutá věta odstartovala naši existenci, ale nemyslete si, že jsme šli hned na plac, ne, ne, nejprve jsem se svou kolegyní vyrazila do Brna k profesionálním lektorům. „Už jste někdy nějak takhle tancovali?" zněla první otázka. „Jasně, tanec máme v malíčku!". To bylo to poslední, co jsme první den mohli říct. To, co následovalo, jsme opravdu nečekali. Když jsme po prvních dvou hodinách irských tanců usedly do auta, nemohla jsem ani sešlápnout spojku. Naše myšlenky koketovaly s tím, že to nemůžeme nikdy zvládnout, ale naše odhodlání bylo větší, než bolest a únava. No a teď? Teď už je to paráda, teď já mučím ty další odhodlané. Samozřejmě, i já se musím neustále zdokonalovat, neboť irské tance jsou takový běh na dlouhou trať, je v nich pořád co se učit.
    Nyní ale už aktuálně. Zatím je nás 11 stálých vystupujících, 9 dam, 2 hoši, a jeden náš člen vystupující dle možností, k tomu 6 juniorů. Můžete nás vidět v Hodoníně a jeho okolí, ale i jinde v republice, na různých plesech a společenských akcích, jako je například vyhlášení atletů běhu Skalica - Holíč - Hodonín nebo v Uherském Brodě, kde bylo výročí Muzea J. A. Komenského s názvem „Muzeum a mládí" (některé jsme si to vzaly osobně, ale akce to byla nakonec velmi vydařená a jako muzejní exemplář tam naštěstí nikdo nezůstal...).
    Teď ale už vážně, pořádáme i kurzy pro začátečníky, kteří si chtějí jen zatančit. Pokud by jste ale chtěli i vystupovat, a tudíž se přihlásit přímo do TS Artuš, tak trénujeme 2x týdně a to v úterý od 16:30 do 17:30 a ve čtvrtek od 16:30 do 17:30 (junioři), my dospělí v pátek od 17:00 do 19.00 hodin a v sobotu od 10:00 do 12:00, a to na SVČ v Hodoníně - Bažantnici.
    Pokud tedy budete mít zájem přidat se k nám, nebo se irské tance naučit jen pro radost, sbalte si sakypaky a rychle spěchejte mezi nás, určitě se nudit nebudete!

Markéta Kubaláková a členové TS Artuš HodonínChcete se o nás dozvědět víc? Mrkněte se na Členové TS Artuš a Síň slávy !